KARANTÉNA
Karanténa‼️‼️‼️
rizikové kontakty, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou COVID – 19 dne 25. a 26. 10. 2021 mají nařízenou karanténu. Karanténa trvá 14 dní od posledního kontaktu s pozitivní osobou, tj. do 8. 11. 2021. Rodiče dětí MŠ zajistí kontrolní PCR test mezi 5.-7. dnem od posledního kontaktu s nakaženým. Pokud dítě nebude absolvovat PCR test, musí být dodržena 14denní karanténa. V případě, že PCR test bude 5. – 7. den od posledního kontaktu s nemocným negativní a dítě nebude mít covidové potíže, lze karanténu ukončit, nejdříve však 2. 11. 2021. – Při dřívějším nástupu než je 8. 11. 2021 musí rodič prokázat výsledek pcr testu s negativním výsledkem – například nahlédnutím sms v mobilním telefonu.
Všechny osoby v rizikovém kontaktu obdrží SMS s informací o setkání s covid pozitivním nemocným a odkazem na sebetrasování. V případě, že neprovedou sebetrasování, budou je kontaktovat pracovníci externího call centra.
Publikováno v sekci "AKTUALITY"
RSS 2.0 | Trackback | Comment